Транспорт Копенгагена: різниця між Copenhagen Card, City Pass, Single ticket

Як швидко випрати речі в Кракові між пересадками
23.03.2018
Ryanair відкрив продаж квитків з України: розклад
23.03.2018

Громадський транспорт Копенгагена представлений метро, потягами та автобусами. А от з системами оплати переїздів містом та деякими іншими нюансами ще потрібно розібратися. Про це і поговоримо на сторінках GoGala’s.

Найдешевший і найшвидший спосіб дістатися з аеропорту до центру Копенгагена, а також до декількох віддалених районів, наприклад, Фредеріксбергу, – це метро. Разом з тим вважається, що на центральний вокзал та в західну частину Копенгагена легше дістатися міськими потягами. Спуск в метро та до міських потягів знаходиться у Терміналі 3.

Проте не переплутайте прохід в метро та до міських потягів з переходом на потяг до шведського Мальмо.

Copenhagen Card

Copenhagen Card – це справжній must have для тих, хто збирається багато пересуватися містом і відвідувати різні музеї та атракції. В ціну картки включено проїзд у громадському транспорті, що значно полегшує життя бюджетному туристу. При цьому під час дії картки ви зможе вільно користуватися автобусами, метро, всіма потягами в межах Копенгагенського регіону – а це більш як третина всієї Данії.

Картка коштує недешево (ціни відрізняються в залежності від кількості днів, впродовж яких ви будете нею користуватися), але Copenhagen Card точно відіб’є та перевищить свою вартість, якщо ви відвідаєте такі дорогі атракції як Копенгагенський зоопарк та Експериментаріум (вони знаходяться у віддалених районах, але проїзд до них відповідно також буде безкоштовним), а також здійсните оглядову екскурсію каналами міста на човні. Всього ви матимете доступ до 79 туристичних місць та розваг. Скільки встигнете подивитися та скількома послугами зможете скористатися, залежить від вас.

Окрім того, завдяки Copenhagen Card ви можете отримати знижки в деяких ресторанах та на певних атракціях, не включених у вартість картки.

Copenhagen Card бувають 24-, 48-, 72- і 120-годинними. Відповідним чином відрізняються ціни на них. Для дорослих та дітей ціни також різні. Дитячий квиток необхідно придбати, якщо туристу 10-15 років. Дорослий квиток – від 16 років. Один дорослий власник Copenhagen Card може брати з собою двох дітей віком від 0 до 9 років.

Придбати карту можна у декількох магазинах мережі 7-Eleven, певних готелях, туристичних центрах. Разом з тим, організатори не гарантують, що всі види карток будуть наявні у всіх пунктах продажу. Проте на офіційному сайті зазначається, що всі види карток наявні у Copenhagen Visitors Centre, Copenhagen Info, а також в Терміналі 3 аеропорту Копенгагена (Каструп). Також можна зробити передзамовлення онлайн. Актуальну інформацію про роботу пунктів продажу Copenhagen Card дивіться тут.

Для активації картки необхідно просто у відповідному місці написати ручкою дату та годину перед першою посадкою в транспортний засіб або першим візитом до однієї з атракцій.

City Pass

Якщо ви не плануєте відвідувати визначні місця, збираєтесь пересуватися тільки центральним районам Копенгагена або вважаєте, що Copenhagen Card буде невигідною для вас, можете придбати проїзний – City Pass. Ним можна користуватися в метро, автобусах та потягах. Ви можете купити проїзний на 24 або 72 години. Коштують вони відповідно по-різному. Так само різниться вартість дорослих дитячих (до 16 років) квитків. У вартість дорослих квитків включений проїзд двох дітей до 12 років.

City Pass можна використовувати на метро, ​​поїздах і автобусах у Копенгагені, зокрема до аеропорту та з аеропорту.

Single tickets

В Копенгагені ви можете придбати квитки на одноразову подорож двох типів. Станом на дату публікації цього матеріалу двозонний квиток (2-zone single ticket) коштує 24 DKK, тоді як тризонний (a 3-zone single ticket) коштує 36 DKK (від 96 до 144 гривні відповідно).

Зауважте, що, аби доїхати з аеропорту в центр міста і навпаки, вам необхідно придбати тризонний квиток, адже ця подорож покриває дві внутрішні міські зони Копенгагена та приміську територію.

Зверніть увагу на те, що такі квитки дійсні впродовж 60 хвилин. Також існують квитки для 4, 5 та 6 зон – вони дійсні впродовж 90 хвилин, та багатозонний (all zones ticket) – дійсний впродовж 120 хвилин.

У вартість дорослого квитка входить можливість проїзду двох дітей віком до 12 років.

На станціях метро і потягів є карти ліній транспорту та міських зон, де ви можете перевірити, який саме тип квитка вам необхідно придбати необхідно до тієї відстані, на яку ви відправляєтесь.

Де купити City Pass та Single tickets

Ви можете придбати квитки на одноразову подорож (single ticket) та багаторазові проїзні (City Pass) в автоматах для продажу квитків на будь-якій станції метро, ​​включаючи станцію в аеропорту. Всі автомати приймають данські монети та всі основні кредитні картки.

Крім того, ви можете придбати квитки онлайн або в торгових точках продажу залізничних квитків.

Тварини

Собаки великих порід, які не вміщаються у вашу сумку (ручну поклажу), допускаються в метро. Проте для них необхідно купити дитячий квиток. Детальніше про перевезення собак у транспорті Копенгагена та актуальні правила читайте тут.

Велосипеди

Ви також можете заходити в потяги метро з велосипедом. У деяких вагонах є навіть міні-парковки для велотранспорту. Для проїзду необхідно придбати спеціальний квиток, який продається у квиткових автоматах на всіх станція. Зверніть увагу на те, що з вересня до травня включно у години пік (між 07:00 та 09.00 і між 15.30 та 17:30) велосипеди у метро не допускаються. Актуальну інформацію про проїзд з велосипедом у транспорті Копенгагена дивіться тут.

Штраф

Не варто пробувати користуватися транспортом в Копенгагені “зайцем”. Штраф за безквитковий проїзд в громадському транспорті Копенгагена складає 750 данських крон (приблизно 3000 гривень). Якщо вас двоє чи троє – множте штраф на відповідну кількість безквиткових пасажирів.

Інші особливості

Транспорт в Копенгагені – швидкісний і комфортабельний. Метро данської столиці має дві лінії: зелену M1 (від Vanløse до Vestamager) та жовту M2 (від Vanløse до Lufthavnen). Саме лінія M2 має за кінцеву станцію аеропорт в Каструпі – Lufthavnen. Тут варто зауважити, що пасажири, які прямують до аеропорту, повинні вийти саме на цій станції і не переплутати її з попередньою станцією, яка називається, Kastrup.

Метро Копенгагена працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. Вдень метро ходить кожні 2-6 хвилин, а вночі – кожні 15-20 хвилин.

Карта ліній метро з офіційного сайту intl.m.dk

Центральний автовокзал Копенгагена знаходиться на Ратушній площі. Автобусні зупинки позначені жовтими знаками. Денні автобуси ходять з 5:00 до 1:00, а нічні, відповідно, 1:00 до 5:00 (вони позначені літерою “N” в назві маршрута).

Копенгагеном також можна пересуватися потягами S-tog – вони проходять через Центральний залізничний вокзал і обслуговують центр міста та околиці. Час роботи – з 5:00 до 0:30. Потяги лінії F ходять кожні 4-5 хвилин, на лініях A, B, C, E – кожні 10 хвилин, на лініях – H та Bx – кожні 20 хвилин. В нічний час потяги ходять лише по п’ятницях і суботах – раз на годину (окрім лінії F, потяги якої ходять кожні півгодини).

 

Comments are closed.