Самостійна подорож до Чорногорії. Частина 2: Міста і житло

7 порад щодо використання банківських карток в закордонних подорожах
12.05.2018
29 червня набуде чинності угода про безвіз із Антигуа і Барбудою
20.06.2018

Звернутися до туроператора, що займається Балканським напрямком, аби знайти житло в Чорногорії – здається, найлегший спосіб. Проте, як і в першій частині розповіді, де ми говорили про те, як дістати Чорногорії, не шукаємо легких шляхів. Натомість ми намагаємося знайти найкращі варіанти подорожі за найнижчою ціною.

Звичайно, ми “пройшлися” і туристичними агентствами, аби отримати максимум інформації. Так, місця на віллах були, але на тих, що коштують в два рази дорожче середньої ціни на житло в Чорногорії. Так, це центр міста, але до його історичної частини декілька кілометрів. Так, двісті метрів від пляжу, це не так і далеко, але коли долаєш їх крутим схилом або тисячею сходинок, прогулянка до моря і, що важливіше – від нього, може перетворитися на дуже довгий похід.

Пальмовий парк в Херцег-Новому

А що як ви не хочете жити в туристичній Будві в розпал сезону, а прагнете обрати автентичніше місто і “спокійніші” дати? Наприклад, неподалік від кордону з Хорватією і Боснією та Герцеговиною (аби при нагоді поїхати туди на екскурсію). Що як вам хочеться відчути місцевий колорит, побувати там, де місцевих більше ніж туристів, а не навпаки?

Таким чином ми перебрали всі варіанти в декількох містах, що пропонували нам туристичні агенти, і вирішили не зупинятися на жодному.

Варто сказати, що на той момент ми були впевнені, що в Чорногорії все більш-менш пристойне житло коштує дуже дорого, а селитись в безпосередній близькості до моря, щастить лише обраним. Але варто зазирнути глибше, дізнатися більше про міста Чорногорії, як одразу все стає на свої місця.

Херцег-Новий – цілком затишний населений пункт, але з повним набором атракцій: добре обладнані пляжі (бетонні або галькові), ресторани, школи дайвінгу, старе місто з фортецею, цікаві історичні пам’ятки, старовинні храми, красиві фонтани з питною водою.

Саме з його затишних балкончиків видно, де море утворює Которську затоку, проходячи крізь природну гірську браму. Від нього ж – декілька хвилин на машині чи автобусі до хорватського кордону.

Як і багато міст Чорногорії, Херцег-Новий зведений біля підніжжя гори. Якщо дивитися з моря, все місто розтяглось не лише вздовж берега, а й від берега вверх горою. Тому, обираючи житло, варто пам’ятати, що спуск до набережної і, відповідно, підйом, може потребувати часу і зусиль, якщо ви поселитесь занадто високо. Також зауважимо, що ті туристи, які живуть біля старого міста, спускаються донизу і піднімаються до свого житла, долаючи кам’яні, в деяких місцях досить слизькі сходи.

Долаючи цей шлях вперше, ми зрозуміли, наскільки добре те, що нами була відкинута пропозиція турфірми щодо вілли на пагорбі за триста метрів від пляжу. З іншого боку, можливо саме в таких щоденних вправах секрет стрункості місцевих жителів?

Біля Херцег-Нового знаходиться декілька курортних містечок: Дженовічі, Зеленіка, Баошичі, Кумбор. Вони чудово підійдуть для пляжного відпочинку. А наявність поблизу культурних й історичних центрів, монастирів, фортець забезпечить вам можливість відвідати незабутні екскурсії.

Которська затока – вид з міста Пераст

Іхало, яке теж знаходиться поряд, вважається оздоровчим центром національного значення. Разом з тим, це сучасне місто, на вулицях якого можна побачити клуби, торгові центри, багатоповерхівки. Тут є два основних типи пляжів: платформи і з чорним піском.

Рісан, Пераст, Прчань – невеличкі міста на узбережжі Которської затоки. Всі вони дуже тихі, затишні, мальовничі й чудово облаштовані для відпочинку. При цьому їх історичне і культурне значення також важко переоцінити.

Котор – місто контрастів. Сучасність і далеке середньовіччя тут переплітаються, створюючи неймовірну атмосферу міста. Величезні лайнери і стародавні собори, найдорожчі машини, яхти і фортифікаційні споруди навколо міста й високо в горах, сучасні ресторани й площі, вкриті бруківкою, обов’язково вразять допитливого туриста.

Однак пляжний відпочинок тут можливий хіба що на околицях. Поблизу є цілком курортні населені пункти Доброта та Люта.

Якщо ви не плануєте жити в Которі, зробіть собі імпровізовану екскурсію, адже дістатися автобусом сюди можна майже з будь-якого міста Чорногорії. Також відвідини Котора включені в будь-яку морську екскурсію Которською затокою.

Тіват – місто на березі Которської затоки, у якому є все для відпочинку: затишні кафе, спортивні центри, дайвінг-клуби, ботанічний сад. Традиційно влітку та восени проводиться декілька фестивалів і карнавалів. Саме тут знаходиться найкращий в Адріатиці комплекс для яхт Porto Montenegro.

Вода у Которській затоці дещо тепліша, ніж у відкритому морі, тому багато для кого відпочинок тут здається комфортнішим.

Продовжуючи тему курортних міст не можна не сказати про надзвичайно популярну серед туристів Будву. Настільки популярну, що варто тричі подумати перед тим, як їхати туди в розпал сезону. Місто знаходиться на березі моря.

В сезон (липень-серпень) там вельми людно. Місця на пляжах туристи намагаються зайняти з самого ранку. Крім того працівники пляжів іноді не встигають прибирати за навалою туристів, що призводить до забруднення не лише території, а й акваторії.

Проте в архітектурному і природному плані місто дуже цікаве. В Будві й околицях багато фортифікаційних споруд, палаців та храмів. Будванська рив’єра вважається одним з найгарніших місць Чорногорії.

Популярна Будва – наразі є цілком туристичним містом. Навряд чи там вийде відчути місцевий колорит. Натомість кількість нічних клубів, фестивалів й розваг для туристів може вас потішити.

Навколо Будви знаходяться не менш цікаві курорти. Так, наприклад, в місті Бечічі знаходиться один з найгарніших і облаштованіших пляжів Чорногорії довжиною майже два кілометри.

А от Светі-Стефан можна назвати візитною карткою країни, адже цей острів-готель можна побачити на багатьох листівках. Цей унікальний комплекс вражає не лише дивовижною флорою та старовинною середземноморською архітектурою, а й надзвичайно комфортними умовами проживання туристів.

Через великий попит ціни в Будві й околицях можуть бути дещо вищими, ніж у інших містах. А от до досить дешевих і водночас цікавих курортів належить Бар – великий торговий порт. Пряме морське сполучення з Італією забезпечує функціонування багатьох магазинів, салонів та торгових центрів. Неподалік від сучасного міста знаходиться Старий Бар. Якщо ви цікавитесь історією, вам туди. Башти, релігійні установи, міські стіни й укріплення – тут є на що подивитися.

На паромі Бар-Барі також можна дістатися до Італії.

Можливо, саме для пляжного відпочинку краще підійде містечко Сутоморе, що знаходиться неподалік від Бара. Назва, так чи інакше, говорить сама за себе. Суто море – що вам ще треба?

Про Ульцинь з його пісочним пляжем чули, напевно, всі поціновувачі відпочинку в Чорногорії. Це найпівденніше місто країни. Загальна протяжність пісочних пляжів Ульциня та його околиць – 17 кілометрів. Тут є всі можливості для активного відпочинку. Зокрема, на узбережжі добре розвинутий вінд-серфінг. Має місто й свої історичні пам’ятки, на кшталт старовинної цитаделі. Недалеко звідси знаходиться знамените Скадарське озеро.

Цетинє й Подгориця – найважливіші міста Чорногорії. Якщо перше місто виконує роль історичної і культурної столиці, то друге – фактичної столиці й ділового центру країни. Хочете відчути справжній чорногорський колорит – їдьте в Цетинє. Екскурсії туди пропонуються чи не з кожного міста країни. Цікавитесь сучасною Чорногорією – вам до Подгориці. Столиця Чорногорії має дуже привабливий силует. Тут, між іншим, знаходиться й головний аеропорт країни.

Обираючи житло у будь-якому з цих міст, зверніть увагу на сайти з бронювання житла: Booking.com, Agoda, а також AirBNB, на якому можна забронювати кімнату або квартиру.

Котор – вузенькі вулички старого міста

Більшість варіантів проживання в Чорногорії – це розміщення у так званих віллах. Не дивлячись на привабливу назву, таке помешкання може не задовольнити всіх побажать туристів. Досить часто вілли нагадують гест-хауси без харчування. Однак, звичайно, є і покращені варіанти.

У більших та “розкрученіших” містечках – Тиваті, Которі, Будві, Херцег-Новому, Ульцині – є й декілька пристойних готелів.

Ми звернули особливу увагу на те, що житло неподалік від моря коштувало майже в двічі дешевше, ніж те, що пропонував туроператор. Але найкраща новина в тому, що у випадку самостійної подорожі, будь-яке місто буде до ваших послуг. Можна за одну поїздку навіть пожити у декількох населених пунктах.

Найдешевше житло в Чорногорії – на початку і в кінці сезону. Так, наприклад, в середині вересня, коли сезон вже закінчується, вибір житла – надзвичайно різноманітний, а море ще лишається теплим.

 

Читайте також: Самостійна подорож до Чорногорії. Частина 1: Як дістатися

Читайте також: Самостійна подорож до Чорногорії. Частина 3: Харчування, пляжі, екскурсії

 

Comments are closed.