Ryanir, Wizzair та інші: що обов’язково потрібно знати про перельоти лоукостами

Експрес англійська для мандрівників від GoGala’s: декілька висловів, аби порозумітися
15.04.2018
Бюджетний автобусно-залізничний маршрут з’єднав Україну зі Словаччиною та Чехією
18.04.2018

Якщо ви ніколи не літали лоукост-перевізниками або робили це давно, у вас, природно, виникатимуть питання, чи немає у пропозиціях авіакомпаній підводних каменів, чи не доведеться заплатити ще за щось, зважаючи на низьку ціну квитків, яких правил повинна дотримуватися людина, яка користується послугами бюджетних компаній.

Звичайно, кожна авіакомпанія має свої особливості, а вимоги періодично можуть змінюватися, але спробуємо окреслити загальні правила, знати які просто необхідно кожному пасажиру лоукостів.

Найдешевший тариф не включає провезення багажу.

Стандартний лоукост-тариф включає перевезення лише ручної поклажі. Так, зазвичай, ви можете брати з собою і багаж, але за нього доведеться доплатити. А от вартість доплати може бути навіть вищою за ціну квитка. Відтак вартість зареєстрованого багажу вагою до 20 кг в компанії Ryanair становить 25 євро*. Але така ціна дійсна при он-лайн замовленні перевезення багажу. Якщо ви захочете зробити це в аеропорту, ціна буде значно вищою.

Wizzair пропонує перевезти важ багаж до 20 або 32 кг за ціною від 16 до 120 євро (залежно від ваги та сезону)*.

Разом з тим, купуючи квиток, ви можете одразу зробити це за таким тарифом, який дозволяє провезення багажу та інші послуги – таким чином можна навіть трохи зекономити.

Інші авіакомпанії мають різні вагові вимоги до багажу та ціни, тому перевіряйте їх на сайтах перевізників.

Розмір та вага ручної поклажі має відповідати вимогам авіакомпаній.

Різні компанії мають різні вимоги до розмірів, ваги та кількості одиниць ручної поклажі. Wizzair включає в ціну базового квитка ручну поклажу розміром 40 х 30 х 20 см, вагою до 10 кг. Оплативши пріоритетну посадку, ви зможете взяти з собою також маленький чемодан розміром 55 х 40 х 23 см.

Ryanair дозволяє брати дві одиниці ручної поклажі, якщо пасажир оплатив пріоритетну посадку. Велика ручна поклажа повинна мати розмір не більше ніж 55 x 40 x 20 см та важити максимум 10 кг, маленька – 40 x 20 x 25 см (повинна легко вміщатися під сидінням).

Однак, якщо ви не оплатили, то можете взяти лише малу ручну поклажу. Велику ж ручну поклажу можна оплатити додатково і здати на стійці реєстрації.

А от італійський лоукост, що літає з Києва та Львова, Ernest обмежує вагу ручної поклажі до 8 кг. В той самий час, розмір поклажі не повинен перевищувати 55 х 35 х 25 см.

Пакування ручної поклажі має певні правила.

Існує низка речей, які брати в салон літака у ручну поклажу суворо заборонено. До них належать предмети, що можуть колоти та різати: ножі, ножиці, пилочки, виделки, металеві спиці, пінцети з гострими кінцями, цвяхи тощо. Також забороняється провозити зброю (і навіть дитячі іграшки, які її імітують), електрошокери, ртутні термометри, скотч, запальнички, петарди, феєрверки, ковзани.

Окрім того, в ручній поклажі не можна провозити легкозаймисті речовини та аерозолі під тиском (дезодоранти, засоби для укладки волосся, засоби від комах тощо).

Вважається, що в паризькому аеропорту імені Шарля Де Голля забороняється проносити у ручній поклажі сир. Загалом продукти тваринного походження часто викликають суперечки щодо того, можна їх брати в салон чи ні. Частково це пов’язано зі специфічними правилами ввезення таких продуктів на територію конкретної країни. Тому зважте двічі.

Повний список заборонених до перевезення у ручній поклажі речей, уточнюйте у перевізника та в аеропортах відльоту-прильоту.

Особливої уваги мандрівника заслуговує тема пакування рідин. Адже воно здійснюється у суворій відповідності до правил, встановлених Європейською комісією, яка, задля безпеки, лімітує кількість рідин, які можна взяти в салон літака. Ці правила поширюються на всіх пасажирів, що відправляються з аеропортів країн ЄС у будь-який регіон. Фактично діють ці правила і в Україні.

Зауважте, що рідинами тут вважаються і косметичні засоби (шампунь, гель, туш для вій, тонік тощо), і парфуми, і рідкі чи просто м’які продукти харчування (соки, вода, пюре, йогурт, паштет, м’який сир, мед тощо), і ліки (краплі, розчини, гелі, масла тощо). До рідин у цьому випадку також відносять креми і зубну пасту.

Сумарно рідини, які ви хочете взяти до салону літака, не повинні перевищувати об’єму 1 літр, разом з тим, кожна ємність з рідиною не повинна бути більшою ніж 100 мл. Тобто максимум, який ви можете взяти – це 10 пляшечок по 100 мл (або менше) кожна. Всі ці ємності повинні бути запаковані в прозору косметичку розміром не більше ніж 20 х 20 см. Одна людина може провозити тільки один такий пакет.

Рідини, придбані після проходження контролю на авіаційну безпеку, дозволяється брати на борт. Але і тут потрібно обов’язково дотримуватися правил: напої (особливо алкоголь) мають бути герметично запаковані у спеціальний прозорий пакет разом з чеком, що засвідчує його покупку, не відкривайте його до того моменту, доки не покинете аеропорт призначення.

Якщо ви летите з пересадками, краще купувати напої вже в крайньому аеропорті, з якого ви вилітатимете в країну призначення. Також пам’ятайте, що у більшості випадків ваші покупки повинні вміщатися у ручну поклажу, а вага сумки разом з ними не повинна перевищувати встановлених норм.

Детальніше про перевезення рідин у ручній поклажі, правила їх пакування та виключення читайте у нашому спеціальному матеріалі.

Пам’ятайте, що, згідно із правилами багатьох авіакомпаній, придбані в duty free товари повинні вміщатися у вашу ручну поклажу. Сумарна вага ваших речей разом з покупками у ручній поклажі не повинна перевищувати встановлених норм.

Перевезення дитячого харчування, ліків та шприців у ручній поклажі.

Ви можете провозити необхідні ліки у ручній поклажі. Окрім того, ви можете брати рідкі ліки об’ємом більше 100 мл і шприци на борт літака, але вам потрібно мати з собою довідку від лікаря, яка б підтверджувала, що це дійсно життєво необхідні для вас речі.

Мандрівники з дітьми молодшими за два роки, можуть брати на борт літака дитяче харчування (суміші, пюре, соки, молоко). При цьому воно може бути запаковане в тому об’ємі, який є необхідним на час польоту для вашої дитини.

Вас можуть попросити здати ручну поклажу в багаж.

Більше того, компанія Ryanair з 15 січня 2018 року офіційно ввела правило, згідно з яким власники квитків, куплених за базовим тарифом, повинні здавати велику ручну поклажу в багаж (з 1 листопада це платна опція), і лише маленьку ручну поклажу брати з собою в салон. Оминути це правило можуть ті пасажири, які оплатили пріоритетну посадку, або ж купили квитки за тарифами Plus чи Flexi Plus.

Інші авіакомпанії, зазвичай, також не гарантують перевезення вашої ручної поклажі в салоні літака (хоча в більшості випадків сумка таки заїде на борт разом з вами). Якщо виявляється, що заповненість літака 90% або більше, а пріоритетна посадка вами не оплачена, вас можуть попросити здати ручну поклажу в багаж. Мінус такого сценарію в тому, що в ручну поклажу ви можете заздалегідь скласти цінні речі та ґаджети, і декілька годин вони будуть знаходитись без вашого нагляду. Зважте всі за і проти й складайте в ручну поклажу дорогі речі тільки тоді, коли впевнені, що вона буде постійно знаходитись поруч з вами.

Мандрівники повинні проходити он-лайн реєстрацію (check-in).

Нічого складного в цьому немає, але потрібно бути уважним. Якщо ви пропустите он-лайн реєстрацію, в аеропорті вона коштуватиме дуже дорого (у випадку Ryanair – 55 євро*).

Під час купівлі квитків, ви побачите повідомлення про те, коли розпочнеться реєстрація на ваш рейс. Зазвичай, інформація про початок реєстрації приходить на електронну адресу, з якою ви реєструвались на сайті та купували квитки. Ви також можете розпочати реєстрацію просто зі свого акаунту на сайті за умови, що вона вже розпочалась для вашого рейсу.

Під час реєстрації, вам потрібно буде внести в форму реєстрації персональні дані.

Ще один нюанс: в ціну звичайного квитка, зазвичай, включена реєстрація, яка розпочинається за 2-4 дні. Якщо вам потрібно буде зареєструватися заздалегідь (за 30-60 днів), за ранню реєстрацію доведеться доплатити або ж купити квиток одразу за дорожчим тарифом, який включає ранню реєстрацію.

Пасажиру потрібно буде роздрукувати посадковий талон.

Після реєстрації на рейс, ви отримаєте посадковий талон на свою електронну адресу. Його необхідно роздрукувати і надати при посадці. Роздрук посадкового талону в аеропорті буде коштувати недешево. Цілком можливо, що ціна роздруку талону на стійці реєстрації коштуватиме так само або навіть дорожче ніж квиток.

Цікаво, що вже й далеко не бюджетні компанії поступово переходять на таку систему роботи з клієнтами.

Головна незручність полягає у тому, що при реєстрації за 2-4 дня, цілком можливо, що вам доведеться роздруковувати талон на зворотній виліт закордоном. Проте зробити це можна буде в готелі, хостелі, копі-центрі тощо.

Читайте, як ми роздруковували посадкові талони в Копенгагені, тут.

Варто зауважити, що авіакомпанії дедалі більше переходять на он-лайн реєстрацію через додатки в смартфонах. Туди ж вони надсилають посадкові талони. В такому випадку нічого роздруковувати не потрібно. Разом з тим, необхідно обов’язково перевіряти, чи це можливо для вашого рейсу, аеропорту вильоту, країни тощо.

Зверніть увагу на те, що он-лайн реєстрація на рейс закінчується за 2-4 години до вильоту.

Аби отримати місця поруч зі своїм супутником, можливо доведеться заплатити.

Під час он-лайн реєстрації деякі лоукост-перевізники призначають місця в автоматичному режимі й довільному порядку. Щоб змінити їх – сісти біля вікна або навпаки біля проходу, летіти поруч зі своїм супутником – потрібно доплатити декілька євро. В загальному, якщо для вас це принципово, можна так і зробити. Але якщо ви зможете годину чи дві просидіти за декілька рядів від свого супутника, нічого доплачувати не доведеться.

Обрати місце також можна буде, якщо ви оплатите ранній check-in.

Вам також може пощастити і місця біля вас або біля вашого супутника ніхто не викупить. Тоді просто попросіть стюардесу пересадити вас. Це буде безкоштовно.

Чи можна доплатити і отримати додаткові можливості чи послуги?

Так, багато компаній пропонують різні тарифи, які передбачають додаткові можливості для пасажира. Окрім того, під час або після бронювання можна замовити та оплатити додаткові послуги. Наприклад, ви можете викупити місця з додатковим простором для ніг, замовити послугу пріоритетної посадки, яка дозволить вам зайти на літак в першій черзі та гарантовано взяти з собою на борт ручну поклажу, доплатити за ранній check-in тощо.

Після купівлі квитків авіакомпанії можуть присилати на вашу електронну адресу пропозиції зі знижками на такі послуги.

* Ціни та інша інформація наведені станом на 15 квітня 2018 року. Будь ласка, перевіряйте цю інформацію на сайті конкретної авіакомпанії або зв’яжіться з її кол-центром.

Ці перестороги можуть налякати. Але насправді літати з лоукост-перевізниками за невеликі кошти – легко. Найголовніше – озброїтися знаннями і зрозуміти специфіку таких перельотів. Мандруйте! А GoGala’s завжди допомагатиме робити ваші подорожі приємними і безтурботними.

 

Comments are closed.