Найчистіший пляж Чорногорії

В Україну зайшов FlixBus: реальні ціни та деякі нюанси
14.06.2019
Баварський квиток: що це таке, як купити та куди завдяки ньому можна поїхати
06.08.2019

Згідно із законодавством берегова лінія Чорногорії належить державі. Вона не може бути викуплена, а лише здана в оренду підприємцям. При цьому останні повинні виконувати низку умов, серед яких щоденна чистка і вирівнювання пляжів у курортний сезон, а також піклування про територію взимку.

Вхід на пляж завжди має бути вільним, аби кожен, хто бажає, міг безперешкодно підійти до моря. Підприємці мають змогу ставити лежаки лише на 50% пляжу. Не менш як половина території має бути надана тим, хто не має змоги орендувати пляжне обладнання або просто хоче відпочивати на власному килимку. Хоча трапляються і виключення, але вкрай рідко.

Пляжі в різних містах можуть сильно відрізнятися. В Херцег-Новому пляжі здебільшого мають за основу бетонну платформу. Така практика дуже розповсюджена в Чорногорії. Бетонні пляжі переважають в більшості міст Бока-Которської затоки, та й на решті території країни їх можна зустріти часто.

Але от в сусідньому з Херцег-Новим Іхало ви знайдете пляжі з чорним піском – виглядає це дуже ефектно. Проте в містах море може бути не таким чистим, як за їх межами. Особливо після дощу.

Ви не пожалкуєте, якщо корабликом відправитесь на пляж Жаніце, що вважається одним з найчистіших пляжів Чорногорії. Вода там дійсно має неймовірний колір і прозорість. Невеличкі кольорові рибки плавають просто поряд з вами.

Квиток можна купити заздалегідь, або ж просто поцікавитись у місцевих чи в багаточисельних туристичних бюро, коли і де можна той кораблик знайти (графік змінюється залежно від сезону). Наприкінці вересня, коли там були ми, приватний кораблик відходив з пристані Ігало о 10:00 ранку. Подорож коштувала 5 євро на людину в обидві сторони (ціна може відрізнятися з кожним роком та залежно від сезону). Дорога до пляжу займає приблизно півгодини.

Обов’язково з’ясуйте, коли кораблик буде відходити назад, а до того часу ви матимете декілька годин, аби спокійно відпочивати, купатися й приймати сонячні ванни. Або ж просто прогулюватися оливковим гаєм і насолоджуватися неймовірними видами.

Кажуть, що пляж Жаніце інколи називають президентським. Політичний лідер Югославії Йосип Броз Тіто за часів свого правління (1953-1980 роки) зробив цю бухту закритою та використовував у приватних цілях.

З відомого курорту Будва дістатися сюди можна автомобілем або морським транспортом. Харчуватися можна в невеличких ресторанчиках, що знаходяться в оливковому гаю – просто над береговою лінією. Неподалік також є невеличкі продуктові магазини.

На пляжі можна орендувати лежак. Також можна прийняти душ – він тут платний. Власне кажучи, тут є все для цивілізованого відпочинку.

 

Comments are closed.