Фінансові вимоги країн ЄС для безвізового перетину кордону (найповніший перелік)

Румунія та Україна домовилися про будівництво швидкісної траси через Східні Карпати
14.03.2018
Найбагатша країна світу – Катар – тепер безвізова для українців
21.03.2018

Однією з умов безвізового перетину кордону країн Європейського Союзу є виконання фінансових вимог. Кожна держава сама визначає, скільки саме коштів мандрівник повинен мати з собою. Актуальні вимоги можна перевірити у відповідному документі, розміщеному на сайті ЄС.

Право перевіряти у мандрівників наявність фінансового забезпечення дає прикордонний кодекс ЄС. Зазначимо, що, зазвичай, не обов’язково мати всю суму готівкою. Гроші можуть бути на картках. Довести, що на ваших картках є кошти, можна різними способами: зателефонувати на “гарячу лінію” банку, скористатися інтернет-банкінгом, надати чек з банкомату із зазначенням залишку (можна взяти з собою напередодні поїздки) тощо. Хоча навряд чи хтось таки захоче так прискіпливо перевіряти цю інформацію – головне, щоб термін дії банківської картки був актуальним.

Разом з тим, виписки з банківських рахунків, які можуть бути корисними при оформленні візи, абсолютно марні при безвізовому перетині кордону (за деякими винятками). Адже прикордонникам необхідно перевірити, чи маєте ви кошти саме на цю конкретну поїздку, чи ви маєте до них доступ та чи не опинитесь в чужій державі у скрутній ситуації.

Деякі країни допускають, що турист може мати менше коштів за умови підтвердженої оплати житла. При цьому, скажімо, Угорщина має досить формальні вимоги – 1000 форинтів (трохи більше ніж 3 євро) на кожен в’їзд. Але давайте стисло розглянемо фінансові вимоги всіх країн. Всі суми зазначаються із розрахунку на одну людину.

Австрія – не висуває конкретних вимог щодо фінансового забезпечення, необхідна сума визначається індивідуально в залежності від мети, типу і тривалості перебування. Готівка та залежно від індивідуальних обставин дорожні чеки, кредитні картки, банківські гарантії чи листи, гарантія від платоспроможних осіб, які мешкають в Австрії можуть бути прийнятим як доказ платоспроможності.

Бельгія – 95 євро на одну добу перебування для тих іноземців, які зупинилися в готелі, та 45 євро на одну добу перебування для тих осіб, які проживатимуть у приватних осіб. Допускається підтвердження засобів існування за допомогою підписаного гарантійного листа особи, у якої перебуватиме іноземець у Бельгії, затверджений адміністрацією муніципалітету його місця проживання.

Болгарія – не менше 50 євро на кожну добу перебування (мінімум 500 євро на весь період перебування) або ваучер про сплачені туристичні сервіси в країні перебування.

Греція – 50 євро на добу, але мінімум 300 євро на перебування до 5 днів.

Данія – 350 данських крон (близько 47 євро) на добу. Зазначається, що оцінюючи економічний стан туриста, прикордонники можуть перевіряти, чи є у мандрівника є сплачене проживання, зворотні квитки тощо.

Естонія – 86 євро на добу. Також допускається підтвердження засобів існування за допомогою запрошення і гарантійного листа від сторони, що приймає мандрівника. У цьому випадку особа, що запрошує, бере на себе відповідальність за витрати на перебування іноземця в країні.

Ісландія – орієнтовно 4000 ісландських крон (близько 33 євро) на добу, але не менше 20000 ісландських крон (близько 163 євро) на кожен в’їзд. Зазначається, що витрати мандрівника може покривати третя особа. У такому випадку зазначена сума фінансового забезпечення ділиться навпіл.

Іспанія – 70,77 євро на добу. Разом з тим, сума коштів не може бути меншою за 636,93 євро на всю поїздку, незалежно від очікуваного терміну перебування. Зазначається, що мандрівник повинен мати зазначену суму готівкою, дорожніми чеками, квитанціями або на кредитних картках, які мають супроводжуватись нещодавньою банківською випискою (банківські листи та виписки з інтернет-банкінгу не прийматимуться) або інші докази, які чітко показують суму доступну на картці або на банківському рахунку.

Італія – сума може відрізнятися залежно від терміну перебування, а також від того, подорожує мандрівник наодинці, в парі чи в групі. Так, на перебування в Італії одного туриста впродовж 1-5 днів, він повинен мати з собою 269,60 євро на всю подорож. Якщо ви подорожуєте в парі або в групі, вам потрібно мати 212,81 євро на одну особу на той самий період. Якщо мандрівник планує перебувати в країні від 6 до 10 днів, він повинен мати при собі 44,93 євро на кожен день, якщо подорожує наодинці, і 26,33 євро, якщо подорожує в парі чи в групі. Якщо турист перебуватиме в Італії сам від 11 до 20 днів, то з собою доведеться мати фіксовану суму 51,64 євро та 36,67 євро на кожен день перебування. Для тих, хто подорожує в парі або в групі – це фіксована сума 25,82 євро та 22,21 євро на день на кожну особу. За умови, що ви перебуватимете в країні понад 20 днів наодинці, з собою потрібно мати фіксовану суму 206,58 євро та 27,89 євро на кожну добу. Якщо вас двоє або більше, з собою доведеться взяти на одну особу фіксовану суму 118,79 євро та 17,04 євро на добу. Сума фінансового забезпечення також може зменшуватися, якщо у мандрівника сплачене проживання, туристичні сервіси, або ж за наявності гарантій сторони, що приймає гостя.

Кіпр – конкретних вимог щодо фінансового забезпечення не існує, необхідна сума визначається індивідуально, враховуючи мету та тривалість перебування, можливі бронювання готелів або приймання гості особами, які постійно проживають на Кіпрі.

Латвія – 14 євро на добу. Також допускається підтвердження засобів існування за допомогою запрошення і гарантійного листа від сторони, що приймає мандрівника, які б підтверджували, що господар покриє витрати, пов’язані з іноземцем.

Литва – 40 євро на кожну добу перебування.

Ліхтенштейн – 100 швейцарських франків (близько 86 євро) на добу. Студенти, що мають дійсну студентську ID-картку можуть обмежитись сумою 30 швейцарських франків (близько 26 євро) на добу. Допускається підтвердження засобів існування за допомогою гарантійного листа від сторони, що приймає мандрівника. У такому випадку відповідальний орган (Управління міграції) повинен видати виписку про платоспроможність господаря.

Люксембург – стандартних вимог щодо фінансового забезпечення не наводиться, необхідна сума визначається індивідуально, враховуючи мету перебування та тип розміщення.

Мальта – 48 євро на добу перебування.

Нідерланди – 34 євро на добу перебування. Прикордонники також повинні виявляти гнучкість, знижуючи зазначену суму залежно від терміну перебування, причини візиту тощо.

Німеччина – 45 євро на добу. Зазначається, що кошти можуть бути пред’явлені у вигляді готівки, кредитної картки, чеків або ж гарантійного листа від сторони, що приймає гостя.

Норвегія – 500 норвезьких крон (майже 53 євро) на добу. Проте враховується також тривалість перебування, чи іноземець зупиниться у родини чи друзів, чи має він або вона квиток на зворотний шлях і чи була надана гарантія на проживання.

Польща – 100 злотих (майже 24 євро) на добу, але не менше 300 злотих (трохи більше 71 євро) на всю поїздку. Будь-який іноземець, що в’їжджає на територію Республіка Польща, який бере участь у пакетному турі, молодіжному таборі або спортивній події, має сплачене перебування в країні, збирається зупинитися в санаторії, який надає медичну допомогу, є учасником міжнародної програми, повинен володіти сумою щонайменше 20 злотих (майже 5 євро) за кожен день планованого перебування, але не менше 100 злотих (майже 24 євро) на весь термін. Іноземець, що в’їжджає на територію Польщі з метою навчання, участі в наукових дослідженням чи тренінгах, повинен мати при собі 1 600 злотих (трохи більше 379 євро).

Португалія – фіксована сума 75 євро на кожен в’їзд та 40 євро на кожну добу перебування. Ці вимоги також можуть бути зняті з тих, хто має фінансові гарантії перебування.

Румунія – 50 євро на добу, але не менше ніж 500 євро на всю поїздку.

Словаччина – 56 євро на добу, з розрахунку: 30 євро на проживання, 4 євро на сніданок, 7,5 євро на обід, 7,5 євро на вечерю, 7 євро на будь-які витрати. Відповідно, якщо певні туристичні сервіси вже сплачено, зазначена сума може зменшуватися. Зазначається, що запрошення, засвідчене відділом поліції, може використовуватись як підтвердження засобів існування.

Словенія – 70 євро на добу (35 євро для дітей, яких супроводжують батьки). Сума може зменшуватися за умови попередньо сплаченого перебування в межах туристичного пакета або проживання у рідних.

Угорщина – 1000 форинтів (3,22 євро) на всю подорож або туристичний ваучер. Окрім того, запрошення, здійснене громадянином Угорщини або іноземцем, який володіє видом на проживання чи дозволом на поселення або ж юридичною особою. До листа запрошення має бути додана офіційна згода правоохоронних органів.

Фінляндія – зазначається, що сума приблизно має дорівнювати 30 євро, але тільки як додаток до підтверджених гарантій на проживання і повернення чи транзит.

Франціясума регулярно переоцінюється на основі французького індексу вартості життя. Наразі особа, яка має підтверджене проживання на час свого перебування у Франції, повинні мати 32,5 євро на добу. Якщо у вас є лише бронювання готелю, з собою необхідно мати 65 євро на добу. Якщо немає навіть бронювання, приготуйтесь довести, що маєте не менш як 120 євро на добу.

Хорватія – 100 євро на добу. Сума може зменшуватися залежно від того, чи є у мандрівника оплачений організований тур, сертифікований гарантійний лист від фізичної або юридичної особи з Республіки Хорватія чи інший подібний документ.

Чехія – 40 євро на добу для подорожей, що триватимуть до 30 днів.

Швейцарія – 100 швейцарських франків (близько 86 євро) на добу. Студенти, що мають дійсну студентську ID-картку можуть обмежитись сумою 30 швейцарських франків (близько 26 євро) на добу. Допускається підтвердження засобів існування за допомогою гарантійного листа від сторони, що приймає мандрівника. У такому випадку відповідальний орган (Управління міграції) повинен видати виписку про платоспроможність господаря.

Швеція – 450 шведських крон (близько 45 євро) на кожну добу перебування.

 

Comments are closed.