Десять ракурсів Тбілісі

29 червня набуде чинності угода про безвіз із Антигуа і Барбудою
20.06.2018
Експрес-англійська для мандрівників: заправляємо та паркуємо авто
08.07.2018

Тбілісі неочікуване і неординарне місто. Тут мандрівники можуть відкрити для себе приклади грузинської архітектури, які будуть значно відрізнятися від того, що вони бачили до того. Нове і старе органічно переплелося тут. Руїни стародавніх фортець і сучасні будівлі, спроектовані успішними молодими архітекторами зі всього світу, традиційні місця поклонінь і неймовірна природа, ресторани і театри – ви знайдете все це у Тбілісі. Це повне місто, воно довершене.

narikala-and-ropeway

Стародавня фортеця Нарікала, казкові будиночки старого міста з ажурними балконами та канатна дорога. Це дуже давня частина міста, у якій збереглися не лише історичні будівлі, а й свідчення того, наскільки прогресивним, толерантним та космополітичним завжди був Тбілісі. Саме тут, майже впритул одне до одного знаходяться декілька християнських храмів, мечеть і три синагоги. Окрім того, тут знаходяться славнозвісні сульфурні бані і багато затишних ресторанів та кав’ярень. Світлина зроблена з набережної ріки Мткварі (Кура).

kavyarnya

Щодо ресторанів та кав’ярень у старому місті, то тут досить розповсюдженим є формат літературного кафе або стилізації під заклади такого типу. Принаймні можливість почитати газету або книгу за чашкою кави у вас є завжди.

vyd-z-narikaly

А ця панорама відкривається вже з фортеці Нарікала, до якої можна дістатися канатною дорогою, про яку говорилось вище. На фото – два знакових грузинських храми. На передньому плані справа – Успенська церква Метехі, побудована у 1278-1284 роках. У неї складна і сумна історія. У XIX столітті церква була перебудована під казарми козачого полку, а за правління Берії мало не була знесена. За протести проти її знищення художник Дмитро Шеварднадзе був арештований та ймовірно розстріляний. Церква відновила роботу у 1988 року церква.
А от катедральний собор Святої Трійці – Цмінда Самеба – височіє над всім містом. Його видно майже з будь-якого куточка Тбілісі. Це нова будова, проте в ній чудово відображено традиційні риси грузинської храмової архітектури.

tsminda-sameba

Зведення Цмінда Самеба у Тбілісі тривало з 1995-го 2004-го років. Храм будували силами всього народу, адже він став символом грузинського національного і духовного відродження. Зараз це третя за висотою православна церква у світі і одна з найбільших релігійних споруд за загальною прощею. Собор знаходиться на пагорбі святого Іллі, тому з його території відкривається чудова панорама міста та навколишніх гір.

metehi

Тбілісі видається містом сучасним. Навіть старі райони – Метехі та Абанотубані (район сульфурних бань), про які йшлося вище, мають жвавий дорожній трафік та заповнені туристами вулиці.

metehi-i-kura

Тбілісі також навдивовижу романтичне місто. Тут є все необхідне для прогулянки з другою половинкою або наодинці із власними роздумами: мости, набережні, світло ліхтарів і річка, у якій все це віддзеркалюється.

budynok-yustytsiyi

Вже понад десять років у Грузії триває сплеск творчої думки, що якнайкраще відображається в архітектурі. Навіть у невеличких містах є свої приклади сучасної архітектури, які, зазвичай, виконують роль тієї чи іншої адміністративної будівлі. Так що ж говорити про столицю? Скляна будівля з сонячними панелями на дивакуватому даху на цьому фото – центр надання адміністративних послуг міста Тбілісі, або по-іншому – Будинок Юстиції. Проект будівлі був розроблений італійськими архітекторами Массіміліаном та Доріаною Фуксас.

most-baratashvyly

Скульптури сучасного грузинського скульптора Георгі Джапарідзе прикрашають міст Бараташвілі. На обидвох боках дороги розташовано декілька силуетів його скульптурної композиції “Молодість”.

mist-myru

Ще одне нове архітектурне диво Тбілісі – пішохідний міст Миру. Так, це саме його видно на задньому плані на попередній світлині. 150 метрова споруда, в яку вмонтовано 6040 потужних білих ламп, простягається над річкою Мткварі. Це одна з найвідвідуваніших туристичних атракцій Тбілісі. Звідси також відкривається чудовий вид на гору Мтатсмінда, а також телевежу та фунікулер, що на ній розміщуються.

panorama-z-mtatsmindy

Мтатсмінда цікава з історичної точки зору, адже на одному з її схилів знаходиться пантеон, де поховані грузинські письменники, художники вчені та національні герої. Окрім того, на вершині гори (770 метрів) діє парк атракціонів з 80 метровим колесом огляду. Однак найцікавіше тут – це панорама Тбілісі, яка відкривається з найвищої точки гори. Не дивлячись на те, що це велике місто-мільйонник, назвати його “кам’яними джунглями” неможливо. Природа просто вплетена в це місто. І тут, на Мтатсмінді, у цьому можна переконатися на власні очі.

 

Comments are closed.