В міжнародному рейтингу впливовості паспортів Pasport Index український закордонний паспорт посідає 31 позицію, розділяючи її з Гренадою, Макао і Тайванем. Без отримання візи або з мінімальними зусиллями для цього українці, що володіють біометричним паспортом, можуть відвідати 122 країни. Про це повідомляє Go Gala’s.
Отож, згідно з рейтингом Global Passport Power Rank станом на 2 лютого 2018 року українці можуть відвідувати ці країни у безвізовому режимі:
Австрія, Азербайджан, Албанія, Андора, Антігуа та Барбуда, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Бруней, Вануату, Ватикан, Вірменія, Гаїті, Гватемала, Гондурас, Гонконг, Греція, Грузія, Данія, Домініка, Домініканська Республіка, Еквадор, Ель-Сальвадор, Естонія, Ізраїль, Індонезія, Ісландія, Іспанія, Італія, Казахстан, Киргизстан, Кіпр, Коста-Рика, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Маврикій, Македонія, Малайзія, Мальта, Намібія, Нідерланди, Нікарагуа, Німеччина, Норвегія, ОАЕ, Палестина, Панама, Парагвай, Перу, Польща, Румунія, РФ, Сан-Марино, Сенегал, Сербія, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кіттс і Невіс, Свазіленд, Сейшельські Острови (потрібно отримати дозвіл в аеропорті), Словаччина, Словенія, Таджикистан, Туреччина, Угорщина, Узбекистан, Фіджі, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чилі, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція, Ямайка.
Зверніть увагу на те, що у кожної із зазначених країн є свої вимоги щодо перетину кордону, у тому числі й фінансові. Термін перебування у кожній з них без отримання візи коливається від 14 до 90 днів – уточнюйте ці деталі окремо.
Також зважайте на те, чи обов’язково для безвізового в’їзду в країну, мати біометричний паспорт. Уточнюйте цю інформацію в консульських установах.
Візу безпосередньо в аеропорті (Visa on arrival) можна отримати в таких країнах:
Бангладеш, Болівія, Гвінея-Бісау, Джибуті, Єгипет, Замбія, Іран, Йорданія, Кабо-Верде, Коморські Острови, Лаос, Ліван, Мавританія, Мадагаскар, Макао (Аоминь), Мальдіви, Маршаллові Острови, Мозамбік, Непал, Палау, Руанда, Самоа, Східний Тимор, Таїланд, Танзанія, Того, Тонга, Тувалу, Уганда.
Зверніть увагу на те, що деякі країни надають візи в аеропортах безкоштовно. Інші беруть за цю послугу оплату (від 25 до 100 доларів США) Умови та терміни перебування уточнюйте щодо кожної окремої країни.
Щодо Катару, то на різних ресурсах можна знайти неоднозначну інформацію щодо того, чи повинні українці отримувати візу в аеропорті для відвідання цієї країни. Якщо ви плануєте відвідати Катар, уточніть необхідну інформацію у Посольстві Держави Катар в Україні.
Що стосується Сирії, візу в цю країну можна оформити заздалегідь в консульському відділі посольства Сирії або отримати після прибуття в країну. Також потрібно зауважити, що якщо у вас в закордонному паспорті є відмітки про відвідування Ізраїлю або навіть відмітки про відмову у видачі ізраїльської візи, то в Сирію вас не пустять.
Оформлення електронної візи або отримання попереднього схвалення у електронному режимі вам знадобиться для поїздки до таких держав:
Австралія, В’єтнам, Індія, Камбоджа, Кенія, Мексика, Суринам, Шрі-Лінка.
Заплутана ситуація склалася з візами до Зімбабве. В Україні посольств чи консульств цієї країни немає. Деякі ресурси стверджують, що потрібно заздалегідь оформити візу для відвідання цієї країни. За даними Pasport Index візу можна отримати на кордоні. Разом з тим відповідного договору між Зімбабве та Україною немає. На сайті МЗС України щодо відвідин Зімбабве зазначається – “Режим в’їзду: візовий”.
Візу до Сан-Томе і Принсіпі можна отримати на кордоні, але оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою країни. Найближчі до України дипломатичні представництва для консультацій та отримання віз знаходяться у Брюсселю, Лісабоні та Амстердамі.
При транзитному проїзді через Сінгапур до третьої країни або поверненні з третьої країни через Сінгапур громадяни України можуть в’їхати та до 96 годин перебувати на території Сінгапуру, оформивши заздалегідь електронну візу та маючи при собі відповідні квитки.
До якої б країни ви не прямували, обов’язково уточнюйте необхідність отримання віз та дозволів, фінансові та інші вимоги, а також поточну безпекову ситуацію. Пам’ятайте, що термін та умови перебування в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. В деяких країнах вам навіть можуть відмовити у візі, зважаючи на ваш вік, стать та країни, які ви відвідували перед тим.