Після спроби терористів підірвати декілька літаків під час польоту з використанням саморобних вибухових речовин в аеропорту Лондон-Хітроу в 2006 році, Європейська комісія прийняла додаткові правила безпеки авіації для попередження цієї раніше не відомої загрози.
Тому особливої уваги мандрівника заслуговує тема пакування рідин. Адже воно здійснюється у суворій відповідності до правил, встановлених Європейською комісією, яка, задля безпеки лімітує кількість рідин, які можна взяти в салон літака. Ці правила поширюються на всіх пасажирів, що відправляються з аеропортів країн ЄС у будь-який регіон. Фактично діють ці правила і в Україні.
Рідинами тут вважаються і косметичні засоби (шампунь, гель, туш для вій, тонік тощо), і парфуми, і рідкі чи просто м’які продукти харчування (соки, вода, пюре, йогурт, паштет, м’який сир, мед тощо), і ліки (краплі, розчини, гелі, масла тощо). Креми та пасти, зокрема, і зубна, в цьому випадку також належать до категорії рідин.
Сумарно рідкі речовини, які ви хочете взяти до салону літака, не повинні перевищувати об’єму 1 літр, разом з тим, кожна ємність з рідиною не повинна бути більшою ніж 100 мл. Тобто максимум, який ви можете взяти в салон літака – це 10 пляшечок по 100 мл (або менше) кожна. Всі ці ємності повинні бути запаковані в прозору косметичку із застібкою розміром не більше ніж 20 х 20 см. Вам потрібно скласти все разом, навіть, якщо це зовсім різні за призначенням речовини – косметика, їжа і ліки повинні бути складені в один і той самий прозорий пакет на застібці. Пам’ятайте, що одна людина може провозити тільки один такий пакет.
Не кладіть косметичку на дно сумки. Пакет потрібно складати так, щоб його можна було швидко витягнути на вимогу охорони аеропорту, яка перевірятиме вашу ручну поклажу.
Рідини, придбані після проходження контролю на авіаційну безпеку, дозволяється брати на борт. Але і тут потрібно обов’язково дотримуватися правил: напої (особливо алкоголь) мають бути герметично запаковані у спеціальний прозорий пакет разом з чеком, що засвідчує його покупку. Не відкривайте його до того моменту, доки не покинете аеропорт призначення.
Якщо ви летите з пересадками, краще купувати напої вже в крайньому аеропорті, з якого ви вилітатимете в країну призначення. Пам’ятайте, що, згідно із правилами багатьох авіакомпаній, придбані в duty free товари повинні вміщатися у вашу ручну поклажу. Сумарна вага ваших речей разом з покупками у ручній поклажі не повинна перевищувати встановлених норм.
Ви маєте право провозити необхідні ліки у ручній поклажі. Окрім того, ви можете брати рідкі ліки об’ємом більше 100 мл (і навіть шприци до них) на борт літака, але вам потрібно мати з собою довідку від лікаря, яка б підтверджувала, що це дійсно життєво необхідні для вас речі.
Мандрівники з дітьми молодшими за два роки, можуть брати на борт літака дитяче харчування (суміші, пюре, соки, молоко). При цьому воно може бути запаковане в тому об’ємі, який є необхідним на час польоту для вашої дитини.
Які предмети заборонено перевозити в ручній поклажі та які існують підводні камені у перельотах лоукостами, читайте у нашому спеціальному матеріалі.
Share the post "Чи можна перевозити в ручній поклажі рідини та як правильно їх пакувати"