Англійська для подорожей: 5 найкращих платформ для вивчення

Як зареєструватися на сайті Ryanair та знаходити найвигідніші пропозиції – покрокова інструкція
04.04.2018
Павло Клімкін анонсував безвіз із Македонією
13.04.2018

Незнання мови не повинно бути бар’єром, який відмежовує вас від величезного світу, нових знайомств, вражень та пригод. Напевно, найоптимальніша мова для подорожей, як і для бізнесу, це англійська. Дивно, що саме її більшість з нас вчить в школах і вишах, але таки страх того, що нею доведеться спілкуватися закордоном, часто затьмарює мрії про мандри.

Натомість, аби сприймати незнання англійської як перепону, потрібно всього лише перебудувати мислення і почати сприймати подорожі, як інструмент вивчення іноземної мови.

Справа в тому, що вивчити будь-яку мову в умовах перебування поза межами середовища спілкування насправді важко. Хоча б тому, що таким чином можна випасти з соціально-культурного контексту мови, не розуміючи ідіом, не знаючи сучасних сталих лексем та не вміючи пожартувати так, аби співбесіднику-іноземцю стало смішно.

english

А от підтягнути англійську, аби набратися сміливості для подорожей, можна навіть не виходячи з дому. Дивитися фільми мовою оригіналу, спілкуватися з носіями мови через соціальні мережі, слухати іноземну музику та читати літературу й пресу – зараз не проблема. Особливо, якщо ми говоримо про англійську.

Ми пропонуємо вам 5 найцікавіших online-джерел для вивчення сучасної англійської мови.


1. British Council Україна. Безліч курсів, онлайн-конференцій, інформації про університетські та професійні іспити, IELTS, мистецькі та культурні заходи, навчання у Великій Британії. Британська Рада в Україні пропонує низку безкоштовних онлайн-матеріалів та додатків. В курсах від British Council англійська мова подається далеко не лише з позиції граматики, а у соціально-культурній площині. Так тут можна знайти курси Досліджуючи англійську: мова та культура, Розуміючи мову: навчання та викладання, Як досягти успіху на глобальному ринку праці тощо.

2. Уроки англійської на BBC. Відео-уроки від BBC – це просто свіже повітря у питанні вивчення як сучасної, так і традиційної англійської. Лінгвісти служби новин познайомлять читачів і глядачів зі сталими висловами, розберуть і пояснять заголовки новин, виділять корисні слова, допоможуть зрозуміти тематичну лексику тощо. Короткі відео (середня тривалість – близько 4 хвилин), не перенавантажують, але разом з тим є дуже інформативними.

3. Udemy. Навчальна платформа Udemy має у своєму арсеналі безліч платних (від $20) і безкоштовних курсів з англійської мови. Всі вони відрізняються за тривалістю, тематикою, навантаженням, рівнем підготовки, яка необхідна слухачу, тощо. На відміну від інших платформ дистанційного навчання, курси для яких створюються за університетськими програмами, Udemy надає свою платформу фахівцям та експертам у різних галузях для створення відповідних курсів. На думку розробників, це дає більше шансів отримати практичні навички, а не лише теоретичні знання.

4. TED Talks з українськими субтитрами. Лекції з конференцій TED присвячені “ідеям вартим поширення” спочатку були зосереджені на технологіях, розвагах та дизайні. Проте зараз на сайті можна знайти виступи про всі аспекти життя: успіх, здоров’я, культуру, мистецтво, освіту, бізнес, глобальні проблеми, майбутнє. Переглядаючи відео з конференцій TED ви вчитеся  не лише сприймати розповіді на слух, а й вбираєте цікаву інформацію, що надихає та змушує замислитись.

5. Facebook. Так, саме ця соціальна мережа є одним з найпотужніших інструментів для вивчення живої англійської. Справа в тому, що деякі блогери, атристи, політики пишуть свої пости як українською, так і англійською. Таким чином тексти обома мовами про наше сьогодення можна порівнювати між собою, виділяти та запам’ятовувати певні ідіоми, вчитися вживати слова та словосполучення у реченнях тощо.

На кого в цьому випадку варто звернути увагу?

Володимир Омелян – Міністр інфраструктури України, реформатор. Пише українською та англійською повідомлення про діяльність міністерства та реформи в Україні. Двомовні дописи позначає: “Укр/En”.

Брія Блесінг – українська та американська співачка, носій англійської мови. Пише українською та англійською пости про свою творчість та життя, культурні та суспільні процеси і традиції України та США. Веде також відео-курс для носіїв англійської, які хочуть вивчити українську.

Спільнота Grade Education Center – сторінка центру міжнародних іспитів з англійської мови та авторизований платиновий екзаменаційний центр Cambridge Assessment English. Адміни щоденно додають поради з вивчення мови та нові вислови, а також готують до тестів та екзаменів.

Більше корисного про освіту та самоосвіту – на ЩZ.


Comments are closed.