7 порад щодо використання банківських карток в закордонних подорожах

Україну та Угорщину з’єднає прямий залізничний маршрут: стали відомі ціни
07.05.2018
Самостійна подорож до Чорногорії. Частина 2: Міста і житло
13.05.2018

1. Відкрийте карту з чіпом, а також подбайте про запасні варіанти.

У світі все більше використовують карти з чіпами, тому бажано оформити саме таку картку, якщо ви плануєте розраховуватися нею за кордоном. Окрім того обов’язково візьміть запасну картку та необхідну кількість паперових грошей. За необхідності, особливо, якщо ви отримуєте кошти з-за кордону (скажімо, продаючи фото з подорожей), заведіть карту міжнародної платіжної системи, наприклад, Payoneer.

Всі ці запасні варіанти стануть в нагоді у випадку втрати основної картки чи можливих технічних несправностей. Намагайтесь зберігати карти окремо одна від одної і від готівки.

2. Перевірте дані карти та кількість коштів на ній.

Переконайтеся, що у ваших карток не завершиться термін дії до кінця поїздки, а залишок на рахунку достатній для здійснення необхідних операцій.

3. Поінформуйте свій банк про те, що ви використовуватимете картку за кордоном.

Зателефонуйте на гарячу лінію банку та поцікавтесь, чи немає на картці обмежень щодо розрахунку в інтернеті, за бажанням змініть ліміти. Уточніть тарифи за розрахунок картою за кордоном, дізнайтеся, чи є у вашого банку партнери в тій країні, куди ви вирушаєте. Також з’ясуйте, яким чином ви зможете тримати зв’язок з банком у випадку виникнення непередбачуваної ситуації.

4. Залишайтесь на зв’язку та пам’ятайте про безпеку.

Збережіть контактний номер, адресу сайту та електронної пошти служби підтримки вашого банку та платіжної системи. Запам’ятайте PIN та кодове слово, яке використовується для ідентифікації клієнта, запишіть номер та термін дії карти. Зберігайте цю інформацію в надійному місці, не складайте її разом з картою, адже такі дані стануть в нагоді саме у випадку її втрати. Перебуваючи в подорожі, проводьте оплату особисто. Не передавайте карту третім особам.

5. У поїздці намагайтесь уникати подвійної конвертації.

Зауважте, що за конвертацію валюти платіжна система і банк можуть знімати певні кошти. Тобто, якщо ви розраховуєтесь гривневою картою у Франції, буде мати місце конвертація з гривні в євро. Тому буде краще використовувати карту в євро, якщо є така можливість.

Якщо ж вам пропонують вибрати для оплати валюту, обирайте ту, яка побутує на території країни перебування, а не валюту карти (якщо вони відрізняються). Якщо у вас, скажімо, доларова картка, а розраховуєтесь ви в Польщі, вибір доларів для оплати призведе до того, що сума буде переведена зі злотих в долари, а потім знову – в злоті. Таким чином ви двічі заплатите за конвертацію. Саме така ситуація трапилась з нами в хостелі в Кракові, коли виявилося, що обравши валюту картки, ми переплатили декілька доларів за ночівлю.

6. Аналізуйте ціни та витрати.

Після покупки перевіряйте суми в чеках та порівнюйте їх з виписками з рахунків чи інформацією інтернет-банкінгу. В супермаркетах уважно придивляйтесь до цінників та звіряйте назву на ціннику та на упаковці продукту.

7. Не користуйтеся підозрілими банкоматами.

Намагайтесь не знімати кошти з картки в невідомих вам чи підозрілих банкоматах. Бажано заздалегідь проконсультуйтеся з вашим банком щодо того, в яких банкоматах в країні перебування буде найменша комісія та дізнайтесь про наявність банків-партнерів (читайте пораду №3).

 

Comments are closed.