Хостели врятували не одного бюджетного туриста від зайвих витрат. Особливо це стосується декількох дорогих європейських міст, де одна ніч проживання у готелі коштує набагато більше від вартості перельоту до цього міста.
Разом з тим, деякі сумніви та страхи часто зупиняють туристів від бронювання дешевого житла, через що їм доводиться скоротити термін перебування у мандрівці, а іноді й взагалі відмовитися від неї.
Ми відвідали декілька хостелів в Данії, Латвії, Литві, Угорщині, Польщі та Чехії, поспілкувалися із затятими хостелерами та тими, хто жив у хостелі вперше, й зробили свої висновки про найрозповсюдженіші міфи про хостели та спростували їх.
Дізнавайтесь разом з нами про те, чому чутки про хостели не відповідають дійсності, та як обрати такий хостел, в який вам захочеться повернутися.
В хостелах брудно
Насправді, яке б житло ви не знімали подорожуючи, воно може не відповідати вашим очікуванням. Зокрема, у питанні чистоти. Брудним може бути і готель, і орендована на декілька днів квартира. При цьому часто на рівень чистоти навіть не впливає висока ціна. Хостели тут не виключення. Деякі з них бувають чистими, деякі – брудними.
Звичайно, скупчення великої кількості людей у загальних зонах провокує накопичення бруду, проте персонал в хорошому хостелі це розуміє і якомога частіше прибирає кімнати загального користування. Перед тим, як обрати хостел, обов’язково прочитайте відгуки. Чистота та якість прибирання – це те, на що, зазвичай, жаліються передусім, якщо мають місце певні недоліки.
Хостели некомфортні
Звичайно, у кожного є своє розуміння комфорту, проте, в хороших хостелах, зазвичай, є все необхідне для гідного проживання: опалення, освітлення, гаряча вода, туалети, душові кімнати, кухня, чайник, варочна поверхня, загальний холодильник, розетки у достатній кількості, Wi-Fi, іноді навіть – кавоварка та фени. Деякі хостели пропонують послугу сніданку й іноді вона навіть включена в ціну.
В багатьох хостелах також є пральні машинки і сушарки. Хоча й за користування ними хостели часто беруть символічну оплату, це все одно чудова можливість для тих, хто хоче випрати одяг після довгої подорожі.
Цікаво, що в деяких хостелах є такі зручності, які не надають навіть у готелях: ігрові кімнати, лаунж-зони, тераси для барбекю, приватні сади з гамаками тощо. Це, так би мовити, частина хостельної культури. Обов’язково прочитайте на офіційному сайті хостела або у посередників, які саме зручності надає той чи інший хостел та які з них включені в ціну.
В хостелах не використовують професійну постільну білизну та матраци
Є хостели, які надають послуги проживання екстра-класу. Вони використовують професійні ліжка, матраци, ковдри і подушки, а постільна білизна у них – біла і незношена. Звичайно, для визначення, чи саме таким є хостел, який ви обрали, не зайвим буде перечитати відгуки на різних ресурсах, переглянути фото й відповідну інформацію на сайті хостелу.
Окрім того, є готелі високого класу, які також надають послуги проживання гуртожиткового типу. Різниця, власне, тільки у тому, чи це є приватний номер чи загальний. Але ліжка, матраци, подушки, ковдри, постільна білизна використовуються такі ж, як і в готельних номерах. Читаючи відгуки, зверніть увагу на те, чи добре провітрюється приміщення і чи відкриваються вікна в кімнаті.
В хостелах гамірно і неможливо заснути
Треба пам’ятати, що в хостелах живуть такі ж мандрівники, як і ви. Ці люди так само стомлені і, зазвичай, все, що їм потрібно – це душ, чиста постіль і міцний сон в тихій кімнаті. Звичайно, трапляються різні люди. Хтось дійсно може поводитись трохи голосно, довго розкладати речі, розмовляти. Не варто боятися зробити ввічливе зауваження.
В багатьох хостелах діє тиха година з 22:00. В такому випадку до втихомирення сусідів – якщо таке знадобиться – можна залучати адміністрацію. Та й гості хостелу, швидше за все, заздалегідь знайомі з цим правилом.
Також намагайтесь ще при виборі хостелу ознайомитись з його тематикою і направленням. Якщо ви хочете відпочити і виспатись, вам не підійде хостел, який спеціалізується на пізніх вечірках. Беруші та маска для сну також додатково убезпечать вас від потенційно голосних сусідів.
В хостелах бракує приватності
Досить великий острах перед хостелами викликає саме питання приватності. Так, загальна кімната, де проживають декілька незнайомих вам людей – це не окремий номер. Проте тимчасові мешканці хостела поважають приватність і не порушують особистий простір одне одного, а душові й туалети завжди замикаються зсередини.
Деякі хостели облаштовані таким чином, що певні межі вашого спального місця окреслені не лише рамкою ліжка. Для цього слугують різні перегородки і фіраночки.
Якщо ви самотня мандрівниця і не хочете проживати у загальному змішаному номері, більшість хостелів пропонують проживання у виключно жіночих кімнатах.
В хостелах постійно потрібно з кимось спілкуватися
Насправді найчастіше туристи прагнуть такого ж спокою, як і ви. Якщо ви не будете починати розмов з сусідами, швидше за все, вами також не будуть надто цікавитися. Звичайно, це не означає, що потрібно бути похмурими в непривітними. Привітатися, в разі необхідності спитати, чи іншій людині не потрібна допомога – це обов’язок будь-якої вихованої людини.
Питання, які ставлять один одному туристи, що живуть в одній кімнаті, але, які не змушують до довгої розмови, досить прості й стандартні: “Як вас звати?” “Звідки ви?” “На скільки ночей ви зупинились?”
В хостелах небезпечно
Питання безпеки – досить багатогранне. Це як особиста безпека, так і збереження ваших речей.
Як і будь-який готель, професійний хостел має охорону або знаходиться під охороною. Під’їзди, вхідні двері та кімнати завжди замикаються на ключ або на код. В деяких хостелах працюють системи карткового доступу. Тобто тільки гість, який має особисту картку може користуватися ліфтом, доступом на поверх та в свою кімнату. Всі ці заходи убезпечують від проникнення до приміщення сторонніх осіб.
Для ваших речей в більшості хостелів надаються шафки, що замикаються на ключ, а іноді навіть коміркові сейфи. Часто шафки та скриньки для зберігання речей мають отвори для замикання маленьким кодовим замком або невеличким навісним замком. Але не завжди на рецепції вистачає цих замків. Тому не зайвим буде придбати їх заздалегідь та взяти з собою у подорож. Ними також зручно замикати чемодан або саквояж.
Разом з тим, звичайно, в подорожах завжди треба бути пильним і обережним. Також не забувайте, що особисті документи не варто залишати в місці проживання: за кордоном їх постійно потрібно носити з собою.