5 способів заробити на власних подорожах

Пам’ятник Тарасові Шевченку в Празі
15.01.2018
Привіт
31.01.2018

Майже будь-яке хобі в загальному можна перетворити на заробіток і навіть бізнес. Якщо ви затятий мандрівник і хотіли б отримувати дохід під час подорожей або продаючи досвід та права на використання інтелектуальної власності створеної у мандрівці, ми підкажемо вам декілька варіантів.

Систематизація і продаж власних знань та досвіду

Якщо вам є чим поділитися з громадою, не тримайте ці знання в собі. Систематизуйте їх, підберіть необхідні матеріали й укладіть в певний курс. Згодом ви зможете продавати його або безкоштовно викласти на власному сайті та заробляти завдяки його монетизації через рекламу, партнерські програми, продаж посилань, замовні статті тощо).

Зауважте, що матеріали, які ви пропонуватимете читачам, можуть торкатися багатьох галузей. Якщо говорити саме в контексті тревел-тематики, то це може бути викладання іноземних мов, фотомистецтва, роботи з різноманітними програмами, ознайомлювальний курс зі стріт-арту, етнічної культури та традицій, поради щодо бюджетних подорожей тощо.

Відеоблог на YouTube 

Заробіток на платформі YouTube може бути окремим заняттям або логічним продовженням попереднього варіанту. Тут щоправда є деякі відмінності від звичайного блогінгу. По-перше, вам необхідно знімати й опрацьовувати відео. Якщо саму зйомку можна проводити навіть на мобільний телефон, то для обробки відео знадобляться програми (накшталт Adobe Premiere Pro чи Sony Vegas). Втім тут все залежить від вашої кмітливості, вмінь та й, власне, мети, яку ви перед собою ставите. Як мінімум спочатку можна обійтися безкоштовними відеоредакторами та засобами самої платформи YouTube.

Теми також можуть бути найрізноманітнішими – від аерозйомки, пейзажів та замальовок з життя місцевого населення до курсів і лекцій.

Продаж фотографій та графіки

Цей варіант заробітку включає в себе досить широкий спектр можливостей. Якщо ви гарно вправляєтесь у фотомистецтві та створенні графічних зображень, ви можете запропонувати свої роботи тим, хто їх потребує і готовий заплатити за них гроші.

Для початку ви можете спробувати свої сили на фотостоках – агентствах, які продають права на використання зображень, виплачуючи їх авторам роялті. Права на використання одного і того ж зображення можуть продаватися необмежену кількість разів за різними типами ліцензій. Окрім світлин можна продавати ілюстрації, малюнки, векторні зображення. Як і будь-яка інша робота, ця потребує серйозного ставлення, часу і зусиль. Тому, хоч ця справа, яку можна виконувати навіть у дорозі – аби був інтернет – і може принести стабільний прибуток, все ж не варто до неї ставитися недбало. Більше про продаж тревел-фотографій на стоках читайте у нашому спеціальному матеріалі.

Також можна спробувати відправити матеріали у журнальні та газетні видавництва. При чому це можуть бути як українські, так і іноземні видання. Для цього можна завантажити декілька робіт, скажімо на Flickr, налаштувати захист авторським правом і відправити лінк з коротким описом вашої пропозиції.

Окрім того різні фундації, виробники техніки, фотожурнали, неприбуткові організації регулярно проводять конкурси, переможцям та призерам яких виплачуються певні суми або вручаються цінні подарунки. Маєте гарний матеріал – спробуйте!

Проведення фотосесій

Насправді ще один вид заробітку, пов’язаний зі створенням світлин, але за зовсім іншим методом організації роботи. Якщо ви подорожуєте з непоганою технікою, свої фотопослуги можна запропонувати, скажімо, молодятам, які перебувають у весільних подорожах, студентським чи учнівським туристичним групам – власне, будь-кому, хто хоче залишити собі згадку про подорож.

Вислати фото можна на електронну адресу або ж навіть, повернувшись додому, створити та видрукувати для замовників фотокнигу – всі ці моменти, як і ціну ваших послуг, потрібно обговорювати окремо.

Написання книги

Справа далеко не легка, натомість в одному цьому способі не лише заробітку, а й втілення власних амбіцій та творчих поривань, ховається безліч можливостей. Ви можете написати цілком практичний путівник або ж художню книгу. Розробити артбук для таких самих мандрівників чи створити дитячу книгу про різні міста і країни. Ви також можете досліджувати культуру та звичаї тих країн, які відвідуєте, і писати відповідні нариси, украдаючи їх в одне велике видання. Власне, найголовніше мати якісний матеріал, з яким можна звернутися до видавництва або ж отримати грант на видання праці у міжнародній організації, чи й взагалі створити і вивести на ринок товар під брендом власного видавництва.

Comments are closed.